DOR 452

Commercial - Neighborhood Strip Shopping Centers

4112 M L King Jr Blvd, NC 85038

Claim This Property →

📍 Location

Address
4112 M L KING JR BLVD
City
ZIP
85038
State
NC
County
Craven
Parcel ID
8-211 -1000

💰 Valuation

Just Value
$810,500
Assessed
$810,500
Taxable
Land Value
$201,600
Building Value
$608,900
Tax Year
2026

🏗️ Building Details

Building Sq Ft
Land Sq Ft
Land Acres
1.68 ac
Buildings
1

Owner
AMERCO REAL ESTATE COMPANY
Mailing
PO BOX 29046, PHOENIX, AZ
Owner ZIP
85038