DOR 017

Office

17960 NW Highway 19, Fanning Springs, FL

Claim This Property →

📍 Location

Address
17960 NW HIGHWAY 19
Parcel ID
0758800700

💰 Valuation

Just Value
$53,656
Assessed
$53,656
Taxable
$53,656
Land Value
$26,840
Building Value
$26,816
Tax Year
2025

🏗️ Building Details

Building Sq Ft
684 sf
Land Sq Ft
14,810 sf
Land Acres
100.00 ac
Buildings
1
Year Built
1992
Eff. Year Built
1997
Construction
4

👤 Owner Info

Owner
MCDOUGAL MICHAEL
Mailing
PO BOX 861, OLD TOWN, FL
Owner ZIP
32680