DOR 048

Warehouse

680 W Thrasher Dr, Bronson, FL

Claim This Property →

📍 Location

Address
680 W THRASHER DR
Parcel ID
0349200000

💰 Valuation

Just Value
$67,498
Assessed
$67,498
Taxable
$67,498
Land Value
$23,310
Building Value
$44,188
Tax Year
2025

🏗️ Building Details

Building Sq Ft
1,316 sf
Land Sq Ft
130,680 sf
Land Acres
300.00 ac
Buildings
1
Year Built
1985
Eff. Year Built
1996
Construction
3

👤 Owner Info

Owner
BROWN WILLIAM A
Mailing
10451 NE 125TH AVE, ARCHER, FL
Owner ZIP
32618