DOR 011

Retail

10858 Lem Turner Rd, Jacksonville, FL 32218

Claim This Property →

📍 Location

Address
10858 LEM TURNER RD
City
JACKSONVILLE
ZIP
32218
State
FL
County
Duval
Parcel ID
0203520000R

💰 Valuation

Just Value
$601,500
Assessed
$601,500
Taxable
$486,541
Land Value
$211,042
Building Value
$390,458
Tax Year
2025

🏗️ Building Details

Building Sq Ft
8,385 sf
Land Sq Ft
107,121 sf
Land Acres
76666.00 ac
Buildings
3
Year Built
1957
Eff. Year Built
1985
Construction
3

👤 Owner Info

Owner
DAVIS JOSEPH T
Mailing
10858 LEM TURNER RD, JACKSONVILLE, FL
Owner ZIP
32218

📊 ZIP 32218 Demographics

Population
68,996
Median Household Income
$64,298
Median Age
35.6
years old
Bachelor's Degree or Higher
25.4%
of adults 25+
Housing Units
26,939
Owner Occupied
63.7%
Renters: 36.3%