DOR 022

Restaurant

7328 103RD St, Jacksonville, FL 32210

Claim This Property →

📍 Location

Address
7328 103RD ST
City
JACKSONVILLE
ZIP
32210
State
FL
County
Duval
Parcel ID
0145210010R

💰 Valuation

Just Value
$1,232,800
Assessed
$1,232,800
Taxable
$1,028,511
Land Value
$243,171
Building Value
$989,629
Tax Year
2025

🏗️ Building Details

Building Sq Ft
1,926 sf
Land Sq Ft
27,795 sf
Land Acres
27791.00 ac
Buildings
1
Year Built
1985
Eff. Year Built
2005
Construction
3

👤 Owner Info

Owner
ANDRADE MANUEL S TRUST
Mailing
C/O JACKSONVILLE DONUTS INC, JACKSONVILLE, FL
Owner ZIP
32210

📊 ZIP 32210 Demographics

Population
67,110
Median Household Income
$55,910
Median Age
36.0
years old
Bachelor's Degree or Higher
22.2%
of adults 25+
Housing Units
29,003
Owner Occupied
52.9%
Renters: 47.1%